محل تبلیغات شما
چطور به افکار منفی فکر نکنیم و آن ها، وارد مغزمان نشوند یکی از آرزوهای دیرینه اکثر کنکوری ها است که دلشان می خواهد در آرامش فکری فقط به مطالعه و تست زنی برای کنکور بپردازند ولی مغز این فرصت را نمی دهد و با تولید افکار منفی بر پایه مشکلات روحی و فشارهای روانی، باعث برهم زدن جو مطالعه آن کنکوری می شود.
 در این مطلب قصد ندارم مشکلات روحی و روانی کنکوری ها در سال کنکور تجربه می کنند را فهرست کرده و روی آن ها صحبت کنم بلکه می خواهم به بررسی یک اتفاق عجیب ناشی از تولید افکار منفی توسط مغز، بپردازم که نقطه مشترک تمام مشکلات روانی و بیماری های روحی در سال کنکور است.
یک دانش آموز یا داوطلب کنکور در سال کنکور ممکن است با چه فشارهای عصبی و مشکلات روحی رو به رو شود؟ جدول زیر عناوین تعدادی از این مشکلات را بیان می کند، اما من از شما می خواهم به ستون مربوط به نتیجه آن رفتار توجه کنید، تا همان نکته عجیبی که می خواهم در موردش صحبت کنم به خوبی آشکار شود. دقت کنید که این جدول با فرض این است که آن دانش آموز به دنبال درمان و حل کردن مشکلش نباشد.

برخی از مشکلات روحی و روانی در سال کنکور نتیجه نهایی این مشکلات در صورت برطرف نشدن
 افسردگی تحصیلیتوقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 ترس از قبول نشدنتوقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 ترس از تنهاییتوقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 نگرانی از طرد شدن بخاطر نتیجه کنکور توقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 ترس از مسخره شدن توقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 ترس از درس های تخصصی توقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از تست غلط زدن
 کمال گرایی و کامل گراییتوقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 ترس از بالا رفتن سن و سالتوقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 نگرانی از آینده شغلی توقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 ترس از عقب ماندن از دوستان و همکلاسی ها  توقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 دغدغه و نگرانی بابت حرف مردم  توقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 استرس ناشی از درس خواندن توقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 نگرانی از تمام نکردن درس ها توقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 دلهره از برنامه ریزی و نرسیدن به آن توقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 افکار منفی و مزاحم و خاطرات تلخ   توقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 چندپتانسیلی و هدف های متنوع خواستن توقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
ترس از بیمار شدن
   توقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 ترس از، از دست دادن والدین   توقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 نگرانی از شکست
توقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 ترس از پشت کنکور ماندن    توقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
 وسواس مطالعاتی توقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 وسواس فکریتوقف مطالعه بعد از مدت کوتاهی از بروز علایم
 خود کم بینی و ترس از رها شدن  توقف مطالعه بعد از مدت نسبتا طولانی خودخوری
آن نکته عجیب که می خواستم در این مطلب بیان کنم این است که مشکلات روحی و روانی در سال کنکور، دیر یا زود اگر درمان نشوند منجر به توقف و ایست مطالعاتی خواهند شد. جالب است که هرچقدر این درمان نکردن بیشتر مورد بی توجهی قرار بگیرد، بیشتر هم باعث آزار آن فرد می شود برای همین است که اگر یک دانش آموز کنکوری، خیلی جلوی مغزش ایستادگی کند، آنگاه مغز مشکلات فرسایشی را برایش درست می کند.
مشکلات روحی فرسایشی یعنی آن مشکلاتی که خیلی زود باعث افت تحصیلی و توقف نمی شوند ولی مثل خوره، روح و روان آن دانش آموز یا داوطلب کنکور را می خورد و باعث از دست دادن زمانش در طول روزهای مختلف می شود به طوری که او را کاملا ناتوان می کند. پس تا به این جا متوجه شدیم که:
1. سرانجام همه مشکلات روحی و روانی و تولید افکار منفی و مزاحم توسط مغز به درس نخواندن و حفظ انرژی منتهی می شود.
2. اگر به فکر درمان و حل مشکلات نباشید و با گفتن این جمله که نمی خواهم به افکار منفی فکر کنم» بخواهید فرار کنید، بعد از مدتی مغز سعی می کند با تولید افکار منفی و مشکلات روحی فرسایشی باعث فرسودگی و مستهلک شدن ذهن تان شود.
مغز انسان سعی می کند با تولید افکار منفی و ایجاد فشارهای روحی و روانی باعث حفظ انرژی و درس نخواندن برای کنکور شود
در نتیجه، گفتن این جمله که چطور به افکار منفی فکر نکنیم، کاملا جمله نادرستی است که خیلی از کنکوری ها می گویند و می خواهند به نوعی با فکر نکردن به آن فکرها، باعث بهتر شدن روند مطالعه شان در سال کنکور شوند؛ در حالیکه مغز با این سیستم کار نمی کند. در واقع مغز ابتدا علاقمند است با افکار سرعتی مثل استرس، وسواس و شک جلوی مطالعه تان را بگیرد و هرچه شما بیشتر مقاومت کنید آنگاه است که مغز تصمیم می گیرد به سراغ افکار فرسایشی برود.
پس فکر نکردن و گفتن این جمله که دوست ندارم به افکار منفی و مزاحم فکر کنم و می خواهم درس بخوانم، باری را از روی دوش شما در سال کنکور بر نمی دارد و فقط فرصت را برای تخریب روانی توسط مغز فراهم می کند. پس، راهکار ما برای رهایی از افکار منفی و مزاحم فقط حل کردن و ریشه یابی مشکل و پیدا کردن جواب برای مغز است.
جوابی که وقتی مغز خواست ما را به سمت آن فکر منفی یا فشار روانی ببرد؛ با خود بگوییم که: من قبلا آن مسئله را حل کرده ام و نیاز به تفکر مجدد نیست» همین جمله باعث می شود تا مغز دیگر نتواند از آن فکر به ما ضربه بزند.
ایجاد مشکلات و دغدغه های فرسایشی توسط مغز برای این است که باعث مستهلک شدن ذهن یک کنکوری و جا زدنش شود و او را از درس خواندن بیندازد
در مطلب ریشه افکار منفی و مزاحم تکرار شونده در سال کنکور» به طور مفصل به بررسی افکار منفی و مزاحم و ریشه های آن پرداخته ام که می توانید آن را مطالعه کنید و فرآیند حل مشکلات روحی و فشارهای روانی ناشی از افکار منفی را آغاز کنید.

چکار کنیم به افرادی که در کنکور شرکت می کنند و رقیبای ما هستند فکر نکنیم؟

آیا کسی که از پایه نهم یا دهم برای کنکور شروع کند، خسته می شود؟

شیمی کنکور98: تحلیل و بررسی شیمی نظام جدید در کنکور تجربی

مطالعه ,مدت ,منفی ,افکار ,مشکلات ,کوتاهی ,بعد از ,از مدت ,مطالعه بعد ,افکار منفی ,کوتاهی از

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

زومتک Thomas's receptions پنج نشانه ظهور؟ موزیک شاهسون emasakges مشاوره حقوقی فدک Diane's memory quesmokehsou سی ان سی CNC وب کمک راهنما همسفرافسانه